کالج زبان های خارجی

آشنایی با کالج فریزبی

 

کالج فریزبی در سال 1995 توسط مارتین فریزبی در انگلستان تاسیس شده و نام دیگر این موسسه خانه زبان فریزبی است. کالج فریزبی  درکشور انگلستان با برخورداری از جایگاهی حائز اهمیت و دارای درصدی بسیار بالا در قبولی آزمون های ESOL و IELTS وTOEFL دانشگاه کمریج است. در حال حاضرکالج فریزبی علاوه بر اداره مرکز تربیت مدرس INTESOL، مجری دوره های آموزشی انگلیسی در زمینه حقوق و برگزاری آزمون TOLES است.
کالج فریزبی علاوه بر همکاری مستقیم با دانشگاه ویتربو ایتالیا و کالج وابسته به آموزش و پرورش دوا (Deva) در رومانی، با دانشگاه زبان شناسی کیف و دانشگاه Mariupol همکاری دارد. از میان نمایندگی های کالج فریزبی در 25 کشور و40 مرکز دنیا می توان به Kolumbus Sprachreisen در آلمان، Feriencamps در سوئیس، Hermosa Sprachreisenin در استرالیا، سفارت سلطنتی تایلند در لندن و MB Scambi Culture در ایتالیا اشاره کرد.  مارتین فریزبی علاوه بر مدیریت کالج فریزبی به عنوان مامور ارتباطات خاورمیانه موسسه ASIC (موسسه خدمات اعتبار بخشی بین‌المللی برای مدارس و دانشگاه ها) و همچنین به عنوان بازرس مراکز ASIQUAL (موسسه ای که دستاوردهای علمی و مهارت های دانش آموزان را می سنجد) فعالیت می کند.
کالج فریزبی کیفیت بسیار بالایی در برگزاری دوره های آموزشی و آزمون ها دارد و مدرسین آن نیز افراد متخصص و با تجربه ای هستند و از روش های نوین و مفاد آموزشی بروز بهره می‌برند که توسط خانه زبان فریزبی بصورت انحصاری برای کالج فریزبی و شرکایش تولید شده‌اند.
تمامی مفاد درسی با سطح دوره‌ها هماهنگ بوده و مطابق با چهارچوب آموزش زبان اروپا طراحی شده است که شامل سطوح مختلف از مبتدی A1 تا پیشرفته C1 می‌باشد. کالج فریزبی همچنین برنامه‌های آموزشی ویژه‌ای برای تربیت مدرس، مشاغل و اقامت دارد.
 
FRISBY COUNTRIES
map-band
Frisby’s College

frisbycollege

دوره های خردسالان
 
دوره آموزشی گروه سنی خردسال شامل 6 ترم آموزشی 33 ساعته می باشد.
روش آموزش و مباحث کاملاً با سن و سال خردسال هماهنگ است، چیدمان کلاس مطابق با اهداف آموزشی (Specific Corner) می­باشد و زبان ­آموز جهت انجام فعالیت‌ها و بخش‌های گوناگون کتاب در قسمتهای مختلف کلاس قرار می­گیرد. این کار باعث می­شود زبان ­آموز در کلاس فعال بوده و از کلاس بهره بهتری ببرد. چیدمان کلاس و طراحی صندلی­ها در این حالت به روند آموزش و یادگیری کمک کرده و از خستگی و کسالت درکلاس جلوگیری می­کند. در این مرحله  هر چهار مهارت زبان انگلیسی تقویت شده و به مهارت Speaking و Listening توجه بیشتری می‌شود.
آموزش دراین سطح بصورت غیرمستقیم و همراه با خلاقیت، شعر، کاردستی و ... می­ باشد. شیوه نوین آموزشی این مجموعه با هدف توسعه ذهن طراحی شده است.

 

ارزیابی این گروه از زبان آموزان بصورت کیفی و از طریق انجام worksheet های دوره ای صورت می پذیرد.

 

1

دوره های کودکان

 

در گروه سنی کودک 7 سری کتاب (Starter,1,…,6) جهت ارائه در 21 ترم آموزشی وجود دارد. هر ترم آموزشی بین 29 تا 33 ساعت می باشد.
در این سیستم آموزشی مطالب و محتویات هر سطح با افزایش سن کودک گسترده ­تر می­شود و آموزش درکلیه سطوح خردسال و کودک بصورت غیرمستقیم و همراه با خلاقیت، شعر، کاردستی و ... می­باشد. شیوه نوین آموزشی این مجموعه با هدف توسعه ذهن طراحی شده است.
زبان آموز در این سنین با توجه به تعیین سطح وارد مجموعه و ترم مناسب با دانش خود می‌شود. در صورتیکه زبان آموز از قبل در هیچ دوره آموزشی زبان شرکت نکرده باشد، در سطح Starter قرار می­گیرد و همزمان با مطالب کتاب Starter، الفبا را نیز به تدریج آموزش می‌بیند. 
در این دوره زبان آموز می تواند در آزمون های (YLE (Starters, Movers, Flyers دانشگاه کمبریج شرکت نماید.
زبان ­آموزپس از گذراندن این دوره آموزشی با تعیین سطح وارد دوره نوجوان کالج می شود.
ارزیابی این گروه از زبان آموزان در سطح starter بصورت کیفی و بعد از آن تا پایان دوره بصورت کمی و از طریق برگزاری آزمون های استاندارد کالج می باشد. شرط ورود به ترم بالاترکسب نمره حداقل 75 از 100 می باشد.

 

Winter 

علاوه بر آزمون های استاندارد داخلی در پایان هر ترم، زبان آموزان علاقمند می توانند در آزمون های سراسری پایان سطح
 (Elementary, Intermediate, Advanced) نیز شرکت نموده و مدرک بین المللی کالج فریزبی را اخذ نمایند.
دوره های نوجوانان
 
دوره آموزشی گروه سنی نوجوان شامل 6 سطح می­باشد که از سطح Starter شروع و تا سطح Advanced ادامه می یابد. در این دوره زبان آموز می‌تواند در آزمون­های KET وPET دانشگاه کمبریج شرکت نماید.
- برخی ویژگی‌های این دوره:
 • آموزش مهارت‌های چهارگانه (Speaking-Listening-Reading-Writing) با استفاده از نرم افزارهای آموزشی سمعی و بصری جذاب. 
 • استفاده از کارکترهای کتاب جهت ساخت فیلم‌های کوتاه آموزشی.
 • تمرکز و تقویت مهارت مکالمه و تولید زبان با دستور زبان صحیح.
 • رفع مشکلات راجع در سیستم آموزشی کشورهایی که زبان انگلیسی به عنوان زبان خارجی آموزش داده می‌شود.
 • تغییر نگرش زبان‌آموزان نسبت به دنیای اطراف با هدف استفاده بهینه از دانش زبان و بکارگیری آن بصورت عملی.
ارزیابی این گروه از زبان آموزان از طریق برگزاری آزمون های استاندارد کالج می باشد. شرط ورود به ترم بالاتر کسب نمره حداقل 75 از 100 می باشد.
 
Winter
 
علاوه بر آزمون های استاندارد داخلی در پایان هر ترم، زبان آموزان علاقمند می توانند در آزمون های سراسری پایان سطح
(Elementary, Intermediate, Advanced) نیز شرکت نموده و مدرک بین المللی کالج فریزبی را اخذ نمایند.
دوره های بزگسالان
 
گروه سنی بزرگسال در 6 سطح از(Starter (A1 تا سطح (Advanced (C1
هدف سیستم آموزشی در این گروه سنی، بالا بردن مهارت Speakingدر موقعیت­های واقعی زندگی و فضا­های واقعی و صحبت­ها و محاوره ­های روزمره (real life communication) می باشد. همچنین این دوره با دارا بودن بخش E-Portfolio مهارت Writing را افزایش می دهد.

- برخی ویژگی‌های این دوره:
 • آموزش مهارت‌های چهارگانه (Speaking-Listening-Reading-Writing) با استفاده از نرم‌افزارهای آموزشی سمعی و بصری جذاب.
 • تقویت مهارت صحبت کردن که زبان‌آموزان می‌توانند در مورد مشکلات و مسایل روزمره زندگی اطلاعات کسب کنند و برای مواجهه با آنها آمادگی لازم را داشته باشند.
 • تقویت قدرت شنیداری با قرار دادن زبان آموز در محیط واقعی با فرهنگهای مختلف دنیا.
 • افزایش مهارت نوشتن با استفاده از موضوعات جذاب و سرگرم کننده.
 • افزایش مهارت خواندن در قالب مطالب علمی و بالا بردن سطح دانش و اطلاعات عمومی که در امتحانات بین‌المللی کاربرد دارد.
 • افزایش توان ارتباط موثر و ایجاد ارتباطات روزمره در موقعیت‌های اجتماعی مختلف با هدف افزایش قدرت مکالمه و تولید زبان به عنوان مهارت پنجم این سیستم.
 • تغییر نگرش زبان آموزان نسبت به دنیای اطراف با هدف استفاده بهینه از دانش زبان و بکارگیری آن بصورت عملی با هدف ارتباطات بین‌المللی.
ارزیابی این گروه از زبان آموزان از طریق برگزاری آزمون های استاندارد کالج می باشد. شرط ورود به ترم بالاتر کسب نمره حداقل 75 از 100 می باشد.
 

Winter

 
علاوه بر آزمون های استاندارد داخلی در پایان هر ترم، زبان آموزان علاقمند می توانند در آزمون های سراسری پایان سطح
(Elementary, Intermediate, Advanced) نیز شرکت نموده و مدرک بین المللی کالج فریزبی را اخذ نمایند.
دوره های داخلی و بین المللی اساتید
 
نوآوران راه ابریشم جهت بروزرسانی دانش مدرسین و همچنین انتقال تکنیک‌های آموزش زبان فریزبی، اقدام به برگزاری دوره‌های تربیت مدرس کرده است. مدرسینی که دارای حداقل مدرک لیسانس یا مدرک مرتبط با این رشته با سطح توانمندی مناسبی در مهارتهای چهارگانه زبان انگلیسی هستند، می توانند پس از شرکت در آزمون ورودی در دوره آموزش مدرس نوآوران راه ابریشم شرکت نمایند.
این دوره بصورت 80 ساعت آموزش و پشتیبانی حضوری و از راه دور بوده و با 20 ساعت کلاس حضوری شروع شده و در طول بیست ماه با برگزاری کارگاه های آموزشی و ارسال فیلم و ژورنال بمنظور ارتقای سطح دانش آنان ادامه پیدا خواهد کرد.
در این دوره بیست ماه علاوه بر آموزش مهارت‌های مورد نیاز مدرسین جهت تدریسدر کلاسهای عمومی و خصوصی، به مباحث روان‌شناسی آموزش نیز پرداخته می‌شود.
با پایان دوره آموزش 20 ساعته اولیه، مدرس با ارائه Demo و کسب امتیاز لازم می تواند بعنوان مدرس کالج در سطح مشخص شده مشغول بکار گردد و تا بیست ماهمورد پشتیبانی علمی قرار گیرد. همچنین در پایان این دوره به مدرسین گرامی مدرک بین‌المللی کالج اعطا خواهد شد.
جهت ثبت نام آنلاین در این دوره به قسمت "همکاری با موسسه" رفته و فرم مورد نظر را تکمیل و ارسال فرمایید.
دوره های بین المللی دانش آموزان
 
 • Frisby
 • IELTS
 • TOEFL
 • FCE
 • PET
 • KET
 • YLE FLYERS
 • YLE MOVERS
 • YLE STARTERS
دوره های تخصصی
 
 • Legal English Courses and Exams
 • Business English
 • English for Banking
 • English for Cabin Crew
 • Medical English
 • Cambridge Financial English
 • Cambridge Legal English
 • TOLES Foundation
 • TOLES Higher
منابع و موارد آموزشی
 
منابع مورد استفاده در طرح آموزشی زبان موسسه نوآوران راه ابریشم مجموعه‌ها و دوره‌های آموزش زبان است که همگی به طور مستقیم از بریتانیا تهیه و متناسب با اهداف آموزشی موسسه طراحی شده‌اند.
کتاب‌ها، کتاب های کار، فایل‌های صوتی و تصویری، بازی‌ها، فلش کارت‌ها و همچنین کار برگ‌های مورد استفاده نوآوران راه ابریشم با طراحی و طبقه‌بندی خاص که موجب بالا رفتن سطح علمی زبان آموزان در همه سطوح و سنین و در حداقل زمان انجام می‌شود.
از جمله کاربردی‌ترین منابع آموزشی نوآوران راه ابریشم می‌توان به بازی‌های طراحی شده، شهر ابریشمی، باشگاه ابریشمی، فلش کارت‌ها با موضوعات گوناگون و ابزارهای آموزشی و کمک آموزشی نظیر خلق شخصیتهای کتاب ها اشاره کرد.
درباره موسسه نوآوران راه ابریشم
 
موسسه نوآوران راه ابریشم  با هدف تحقیق و توسعه، با رویکرد پژوهش در اجرای سیستم‌ نوین علمی در شهریور 1389 تاسیس شد.
در طی این سال ها موفق به ترویج سیستم ها و روش های نوین در امر آموزش گشته و امروز نوآوران راه ابریشم یکی از شناخته شده ترین آکادمی های کشور است.
با توجه به جایگاهی که این موسسه موفق به کسب آن شده است و با در نظر گرفتن تعداد دانش‌آموزان و مدرسینی که امروز از خدمات این موسسه بهره می برند، مسئولین این موسسه با همکاری کالج فریزبی سیستمی نوین در آموزش زبان انگلیسی شرح و توسعه دادندکه در ادامه با مزیت های آن آشنا خواهیم شد: 
1. استفاده از به ­روزترین متدها و تکنیک­های آموزشی سال 2014/2015
2. به‌ کارگیری سرمشق های آموزشی انحصاری و بومی‌سازی شده توسط هیئت مولفین ایرانی تحت نظارت و ارتباط مستقیم با موسسه و مولفان مفاد آموزشی کالج فریزبی انگلستان
3. به‌ کارگیری منابع آموزشی کم ‌حجم و طبقه‎‌بندی شده با هدف آسان سازی تدریس و آموزش زبان  برای مدرسین و زبان‌آموزان این موسسه
4. برگزاری دوره‌های تربیت مدرس و اعطای مدرک بین‌المللی کالج به مدرسین
5. جذب مدرسین در چهل نمایندگی کالج فریزبی در سراسر دنیا
6. بهره‌مندی مدرسین از دوره‌ها و آزمون‌های بین‌المللی اساتید (TKT, Celta,…)
7. صدور گواهینامه بین‌المللی کالج به زبان آموزان بعد ازقبولی در هر سطح
8. امکان ادامه و تکمیل دوره آموزش زبان با ارائه گواهینامه صادر شده از سوی موسسه نوآوران راه ابریشم در چهل نمایندگی کالج فریزبی در سراسر دنیا
9. ایجاد ارتباط و مذاکره میان زبان‌آموزان ایرانی با زبان‌آموزان کشورهای عضو کالج فریزبی
10. اعزام مدرسین و زبان‌آموزان برتر به کشورهای عضو کالج فریزبی جهت بازدید از مراکز علمی
11. برگزاری همایش، کنفرانس، ارائه مقاله و اشتراک گذاری در وب سایت
12. استفاده زبان آموزان فعال از مزایای عضویت در باشگاه ابریشمی
 
اطلاعات ثبت نام
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ثبت سفارش مراکز جهت همکاری
 
 
 
 
 
 
 
 

چندرسانه ای آکادمی زبان کودک


گالری تصاویر

ویدیو

فایل صوتی