حامیان و همراهان

hamyan

مؤسسه فرهنگی و هنری نواندیشان پرتو راه ابریشم “UCMAS IRAN”

UCMAS

در سال ۱۳۹۰ مؤسسه فرهنگی و هنری نواندیشان پرتو راه ابریشم در زمینه ی سیستم های نوین علمی در ایران ، زیر نظر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مجوز اجرای کار از سوی آموزش و پرورش اداره کل تهران به عنوان پیشرو برنامه های طرح توسعه و محاسبه ذهنی با چرتکه ،با هدف تحقیق و پژوهش و اجرای سیستم های نوین علمی در ایران تاسیس و موفق به اخذ نمایندگی رسمی و انحصاری (UCMAS Universal Concept Mental Arithmetic System)  به معنای ” مفهوم جهانی سیستم محاسبه ذهنی” گردید.

موسسه نوآوران راه ابریشم نماینده کالج فریزبی انگلستان در ایران “Frisby’s College”

 frisbycollege

موسسه نوآوران راه ابریشم  با هدف تحقیق و توسعه، با رویکرد پژوهش در اجرای سیستم‌ نوین علمی در شهریور ۱۳۸۹ تاسیس شد. در طی این سال ها موفق به ترویج سیستم ها و روش های نوین در امر آموزش گشته و امروز نوآوران راه ابریشم یکی از شناخته شده ترین آکادمی های کشور است. با توجه به جایگاهی که این موسسه موفق به کسب آن شده است و با در نظر گرفتن تعداد دانش‌آموزان و مدرسینی که امروز از خدمات این موسسه بهره می برند، مسئولین این موسسه با همکاری کالج فریزبی سیستمی نوین در آموزش زبان انگلیسی شرح و توسعه دادند.

آموزش مفاهیم پایه ریاضی کودکان “آی متس″

img_program_01

i-maths به معنی I love mathe matics با شعار ریاضیات خلاق و دوست داشتنی، یک برنامه متفاوت جهانی آموزش مفاهیم پایه ریاضی برای کودکان ۳ تا ۶ سال است.

i-Maths یک برنامه ریاضی خلاقانه است که در تطبیق با روش یادگیری ریاضی کودکان طراحی شده است. هدف این برنامه پرورش خلاقیت و در کنار آن توسعه توانایی تفکر در کودکان است. این برنامه پذیرای کودکان گروه سنی ۴ تا ۷ سال می باشد.
برنامه i-Maths توسط یک تیم متخصص متشکل از کارشناسان خبره و معروف آموزش و پرورش، روانشناسان کودک و طراحان محتوی طراحی شده است. سیلابس های برنامه i-Maths نیز طوری طراحی شده است که مفاهیم را به ابتدایی ترین شکل و فرآیند ممکن از طریق تمرین های پیچیده منتقل کنند تا بتوانند ذهن کودک را بسازند و تحریک کنند. کودک یاد می گیرد تا از استعداد های حسی خود برای شناخت، مشاهده و حفظ مفاهیم استفاده کند. سپس کودک از طریق تفکر عقلانی، توانایی تصمیم گیری پیدا می کند و از آن طریق توانایی حل مشکلات را بدست می آورد.

“مهمترین بعد یادگیری به کار بردن مفاهیم یادگرفته شده است”

برنامه i-Maths نه تنها کودکان را برای متعالی بودن در دانشگاه تربیت می کنند، بلکه موجب می شود کودک کاربرد ریاضیات را خارج از چهاردیواری کلاس و در لحظه در همان محیط و با تجربه ای ملموس درک نماید. چنین تجربه ای همان چیزی است که هر بچه ای از درون دلش آن را می خواهد.

سیستم آموزش موسیقی “مپکُم”

8CBAD776A0A34339BA98E6415792EA7C

یادگیری موسیقی در کودکان از زمان تولد آغاز می‌شود، آنها با دقت به تمام صداها گوش  می‌کنند، صداهای گوناگون را تقلید می‌کنند، و با صداها و حرکات از اولین تجربه‌های زندگی لذت می‌برند. و در نهایت آواز خوانده و با ریتم موسیقی می‌رقصند. هر روز صداهای جدیدی می‌شنوند و تجربه‌ی موسیقی آن‌ها بیشتر و بیشتر می‌شود. خیلی زود کودکان، خود مهارت موسیقی‌شان را به خوبی ارتقا می‌دهند. همین روش در یادگیری زبان و تکلم نیز انعکاس می‌یابد.

شیوه آموزش موسیقی مپکم با تکیه بر نمودارهای رشد کودک و با رویکرد فرهنگ ایرانی و با استناد بر روش های رایج و مطرح در دنیا و ارزیابی آن با جامعه و فرهنگ ایران، راهکارهایی با زیربنای پرورشی و خلاقیتی ارئه می کند.

اسباب بازی کمک آموزشی و فکری “مورفان”

 morphun_iran

اسباب بازی کمک آموزشی و فکری ” مورفان ” توسط کمپانی انگلیسی Thinkplay Ltd طراحی و ابداع شده است . این کمپانی با توسعه دادن آجرهای ساخت و افزودن شیارهایی به آن توانست قابلیت ها و کارایی این نوع بازی ها را بیافزاید. آجرهای ساخت معمولی تنها در دو بعد (بالا و پایین) قابل اتصال و بازی کردن هستند ، در حالی که آجرهای ساخت اسباب بازی آموزشی “مورفان” از شش بعد قابل نصب شدن و بازی کردن می باشند بدین معنا که از هر شش وجه خود قابل اتصال به یکدیگر هستند.

هنر و اندیشه تا کردن کاغذ “اوریمان”

logo-oriman

مرکز تخصصی اوریگامی اوریمان متشکل از متخصصان و فعالان رشته اوریگامی می­ باشد که فعالیت خود را به صورت تخصصی به منظور ارتقاء سطح پویایی و باور توانمندی­های افراد جامعه، از پاییز سال ۸۷ آغاز نموده و در راستای ترویج این علم-هنر خلاق پا به عرصه تولید بسته­­ های آموزشی و خلاقیت اوریگامی نهاده است.

این مرکز با ارائه­ ی مقالات در مجلات و کنفرانس­های معتبر علمی و همچنین با اشاعه علم-هنر اوریگامی در مراکز آموزشی و علمی به فعالیت خود ادامه داده است.

تکنوروبیران اولین و برترین مرکز آموزش روباتیک در ایران

tecnorobiran

تکنوروبیران در حال حاظر به عنوان اولین و برترین مرکز آموزش روباتیک در ایران به ارائه خدمات آموزشی به دانش آموزان، دانشجویان و فارغ التحصیلان در زمینه علم روباتیک و علوم و فنون مرتبط با آن نظیر مکانیک، الکترونیک، کامپیوتر و برنامه نویسی می پردازد. این مرکز با بهره گیری از دانش و تجربه متخصصان خود و نیز استفاده از نظرات صاحب نظران علم روباتیک و هوش مصنوعی موفق به تدوین قوی ترین و جامع ترین استاندارد آموزش روباتیک گشته و توانسته است با ساده سازی مطالب مورد نیاز جهت طراحی و ساخت روبات های مختلف و انجام پروژه های مرتبط با علم روباتیک، زمینه ای مناسب را برای دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی و دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی برای یادگیری علم روباتیک و اجرای پروژه های مرتبط فراهم آورد.

مدیریت محله

mahaleh

همزمان با اجرا شدن طرح مدیریت محله در تهران و بهره برداری از سراهای محلات تهران در سال ۱۳۸۹ ، در حال حاضر تهران شامل ۲۲ منطقه و ۳۷۴ محله می باشد.
اهداف راه اندازی سرای محلات:
افزایش مشارکت مردمی در اداره امور شهر از طریق بکارگیری توانمندی های و ظرفیت های مادی و معنوی آنان و استفاده مثبت از امکانات محلات.
تقویت وافزایش همکاری مشترک شهروندان و شهرداری در انجام فعالیت های مختلف فرهنگی، اجتماعی و رفاهی.

موسسه نوآوران خلاق صدرا

Ariana_Logo

موسسه نوآوران خلاق صدرا ارائه دهنده خدمات آموزش رباتیک و محصولات کمک آموزشی می باشد.روباتیک فناوری جدید و پیشرفته ای است که هر جز آن بر پایه یک قانون علمی بنا شده و به اصطلاح دانش بنیان است. در این فناوری از ساده ترین تجربه های بشر که به صورت قانون های علمی درآمده مانند اهرم ها تا قانون های الکتریسیته، امواج و الکترونیک استفاده می شود تا روباتی ساخته شود.