آی متس

i-Maths

یک برنامه ریاضی خلاقانه است که در تطبیق با روش یادگیری ریاضی کودکان طراحی شده است. هدف این برنامه پرورش خلاقیت و در کنار آن توسعه توانایی تفکر در کودکان است. این برنامه پذیرای کودکان گروه سنی 4 تا 7 سال می باشد. 
برنامه i-Maths توسط یک تیم متخصص متشکل از کارشناسان خبره و معروف آموزش و پرورش، روانشناسان کودک و طراحان محتوی طراحی شده است. سیلابس های برنامه i-Maths نیز طوری طراحی شده است که مفاهیم را به ابتدایی ترین شکل و فرآیند ممکن از طریق تمرین های پیچیده منتقل کنند تا بتوانند ذهن کودک را بسازند و تحریک کنند. کودک یاد می گیرد تا از استعداد های حسی خود برای شناخت، مشاهده و حفظ مفاهیم استفاده کند. سپس کودک از طریق تفکر عقلانی، توانایی تصمیم گیری پیدا می کند و از آن طریق توانایی حل مشکلات را بدست می آورد.

"مهمترین بعد یادگیری به کار بردن مفاهیم یادگرفته شده است"

برنامه i-Maths نه تنها کودکان را برای متعالی بودن در دانشگاه تربیت می کنند، بلکه موجب می شود کودک کاربرد ریاضیات را خارج از چهاردیواری کلاس و در لحظه در همان محیط و با تجربه ای ملموس درک نماید. چنین تجربه ای همان چیزی است که هر بچه ای از درون دلش آن را می خواهد. 

سیستم آموزشی

برنامه i-Maths از سه سطح به شرح ذیل تشکیل شده است:

سطح یک برای بچه های گروه سنی 4 تا 5 سال

سطح دو برای بچه های گروه سنی 5 تا 6 سال

سطح سه یرای بچه های گروه سنی 6 تا 7 سال

Education-1(1)Education-2(3)

Education-3(2)

متدولوژی آموزشی

برنامه i-Maths بر این مبنا استوار است که تجربیات یادگیری مختلفی را با استفاده از رویکردهای مختلف در حوزه آموزش برای کودک فراهم بیاورد. روش منحصر بفرد آموزش که توسط i-Maths به کار گرفته شده است، سه متدولوژی مختلف را در بر می گیرد که همه انواع دانش آموزان را می تواند مخاطب قرار داده و چرخه آموزش را تکمیل نماید.

روش کانکریت- یادگیری بر اساس فعالیت

مفاهیم در قالب داستان ها یا فعالیت ها  یا کار دستی که بخش های مختلف کیت یادگیری است ارائه می شود و کمک می کند تا مفاهیم در ذهن و هوش کودک تثبیت شود.

1

 

روش نیمه ابسترکت – یادگیری با انجام دادن

مفهومی که در فرم سه بعدی ارائه شده بود حالا بوسیله وال چارت ها و استیکر های آهن ربایی در فرم دو بعدی ارائه می شوند.

2

روش ابسترکت – آموزش از طریق تفکر

فاز نهایی آموزش زمانی است که حالا کودک این مفاهیم را روی کتاب کار هایی که اختصاصا به همین منظور طراحی شده اند کار می کند و بدین وسیله چرخه  "یادگیری با انجام دادن"، " یادگیری با فکر کردن" کامل می شود.

3

متدولوژی i-Maths – نگرش سه جانبه

دوره i-Maths شامل سه نگرش می شود: 
1- متد سنتی
در متد سنتی از فرم خطی تدریس استفاده می شود. مثال: 1+1=؟

 

4

2- متد وارونه
در متد وارونه از چالش بیشتری بهره می گیرد و کودک را از سوال به جواب می برد و دوباره از جواب به سوال بر می گرداند. مثال: 1+؟=2

     5

3- متد i-Maths
متد i-Maths بالاترین درجه چالش را با استفاده از ماژول های برانگیزاننده ذهن به کار می گیرد. مثال : ؟+؟=2

6

 

کودک شما و i-Maths

i-Maths یک تحول در برنامه های آموزش پبش دبستانی است که به صورت آگاهانه از روش های پیشین آموزش توانایی های عددی و حساب به سمت آموزش بسیاری از مفاهیم و توانایی های اصلی ریاضیات مانند مشاهده، تفکر منطقی، استدلال، تحلیل، ترکیب و غیره به عنوان بخش هایی از سیلابس درسی اش شیفت کرده است. تمرکز برنامه i-Maths بر شاد نمودن آموزش ریاضی به فرزندان شماست و در عین حال کاری می کند که "تفکر" امتداد طبیعی فرآیند آموزش باشد.

 

 

بسته های آموزشی

محصولات موسسه گروه مطالعاتی بنیان کودک باران در شاخه های زیر تقسیم بندی می شوند.

 • بسته پیشرفته - سبز

 • بسته مقدماتی - قرمز

 • بسته میانی - آبی

imath-17-520x535

 

بسته پیشرفته - سبز

آخرین بسته آموزشی I-Maths بسته پیشرفته یا سبزاست. این بسته شامل چهار ترم آموزشی است. کودکان ۶ و ۷ سال با این بسته ادامه می دهند.

Green-Pack

 

بسته مقدماتی - قرمز

اولین بسته آموزشی I-Maths بسته مقدماتی یا قرمز است. این بسته شامل چهار ترم آموزشی است. کودکان ۳ و ۴ سال با این بسته شروع می کنند.

red-Pack

 

 

بسته میانی - آبی

دومین بسته آموزشی I-Maths بسته میانی یا آبی است. این بسته شامل چهار ترم آموزشی است. کودکان ۴ و ۵ سال با این بسته ادامه می دهند.

Blue-Pack

 

صفحات منتخب از کتب اصلی 

 

compasion

 

 

 

basic-network

Dimenson

function_maping

graphic-interface

inference-ability

pictorial

probability

space

venn

پرسش های متداول

 

 • آیا کودک من بعد از اینکه در i-Maths آموزش دید در ریاضی مدرسه بهتر خواهد بود؟

  بله، بچه هایی که تحت تعلیمات i-Maths بوده اند بطور مشخصی نگاهشان نسبت به ریاضی متفاوت بوده و سرعت یادگیریشان نیز به همین طریق متفاوت است. و از آنجایی که این برنامه برای توسعه توانایی های تفکر طراحی شده است، کودک قادر خواهد شد تا در تمام موضوعات درسی دیگر فارغ از اینکه آیا در آن درس ریاضی هست یا نه عملکرد بهتری خواهد داشت. چرا که در این برنامه به کودک آموزش داده می شود چگونه از روش فکر کردن عقلانی و منطقی بهره ببرد.

 

 • آیا متد معمول مدارس موجب تضاد با متد i-Maths نمی شود؟

  نه، از آنجایی که برنامه i-Maths بوسیله تمرکز بیشتر بر آموزش فرآیند محور مکمل و کامل کننده سیستم آموزشی سنتی است لذا نباید تضادی در یادگیری کودکان ایجاد کند. در مقابل برنامه i-Maths به گونه ای طراحی شده است که یادگیری دروس معمول مدرسه برایش راحت تر می شود.

 

 • اگر کودک من یک کلاس را غیبت کرد آیا عقب می ماند؟

  خیر، در چنین شرایطی مربی می بایستی از کمک به کودک و تسریع در رساندن او به سایر کودکان بوسیله صرف وقت اضافه مطمئن شود

 

 • اولیا چگونه در فرآیند آموزش کودکشان مشارکت می کنند؟

  در این برنامه اولیا تشویق به مشارکت می شوند البته از راه دور. برنامه i-Maths آمیخته ای است از تکنیک های متنوع آموزش که نیازمند هماهنگی و کنترل بالایی است. مربیان دوره های i-Maths بسیار آموزش می بینند و به آنها مدرکی اعطا می شود که در آن تضمین می کند که می توانند دوره را بدون اشتباه برگزار کنند. بسیاری اوقات مداخله اولیا موجب گیج شدن بی مورد کودکان شود. اما با اینحال از والدین خواسته می شود از بیرون مشارکت داشته باشند.

 

 • چگونه فرزند من در پایان هر سطح ارزیابی می شود و این ارزیابی با ارزیابی های معمول چه تفاوتی دارد؟

  دانش آموزانی که تحت تعالیم i-Maths می باشند به صورت دوره ای بر اساس پارامتر های مرتبط با درک مفاهیم و توسعه استعداد های کلیدی ارزیابی می شوند. این ارزیابی جهت اطمینان از اینکه آیا کودک مفاهیم آموزش داده شده را فهمیده است یا خیر انجام می شود. اگر هم که پاسخ ارزیابی منفی بود کودک به فرم متفاوتی مجددا با آن مفاهیم آشنا می شود. این فرآیند آنقدر تکرار می شود تا این اطمینان حاصل شود که مفاهیم در کودک تثبیت شده است.
  بر عکس متد های دیگر ارزیابی که در سیستم های آموزش سنتی استفاده می شود و کودک به تنهایی نمره داده می شود، در ارزیابی های i-Maths تمرکز بر کمک به مربی برای فهم سطوح یادگیری در کودک و ساخت دانش مفهومی و استعداد ها در کودک است.

 

 • چگونه می توانم پیشرفت کودکم را متوجه شوم؟

  بچه هایی که تحت تعلیم برنامه های i-Maths هستند مشمول سیستم تایید سختی می شوند که بصورت دوره ای اثربخشی آموزش روی آنها ارزیابی می شود. اولیا نیز بصورت دوره ای دعوت می شوند تا در این برنامه توسعه استعداد های کودک خود را متوجه شوند.

 

 • چه سطحی برای کودک من مناسب است؟

  برنامه i-Maths از 3 سطح برای پذیرایی از گروه های سنی 4 تا 7 سال تشکیل شده است. سطح 1 برای گروه سنی 4 تا 5 سال، سطح 2 برای گروه سنی 5 تا 6 سال، و سطح 3 برای گروه سنی 6 تا 7 سال می باشد. برای شرایط خاص یک ارزیابی از سوی مربی یا مدیر اجرایی مرکز i-Maths انجام می پذیرد.

 

 

اطلاعات ثبت نام

 
 
 
 
 
 
 
 
 

ثبت سفارش مراکز جهت همکاری

 
 
 
 
 
 
 
 

چندرسانه ای


گالری تصاویر

ویدیو

فایل صوتی