تاثیر موسیقی بر یادگیری کودکان

 محققان زیادی تابحال بر روی تاثیر موسیقی بر یادگیری کودکان،  تحقیق نموده اند.

بسیاری از والدین،معلمان،دانشمندان،و کسب و کارها علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر و چگونگی تاثیر آن بر یادگیری کودکان  و رشد آنها هستند.

 موسیقی در هر فرهنگی در سراسر جهان یافت می شود

و بخش بزرگی از زندگی ما را تشکیل داده است وحتی علم نمی تواند آن را ثابت کند اما تاثیرات آن را در محیط اطرافمان می توانیم مشاهده نماییم و اینکه علاقه مندی به آن از مواردی است همانند عشق که نمی شود توصیف کرد، اماوجود دارد و می توانیم آن را در زندگی لمس کنیم.

دراین مقاله می خواهم به بررسی اینکه چگونه موسیقی در مردم به ویژه در کودکان تاثیر می گذارد صحبت کنیم:

 ازاثرات آموزش موسیقی می توان به

  • جنبه های مختلف شناختی رشد کودک
  • ادراک
  • حافظه
  • مهارت های زبان و کلامی و برخی موارد دیگر اشاره نمود.

برخی از مححقان بر این عقیده هستند که گوش دادن به موسیقی می تواند در رشد کودک موثر باشد. وقتی از موسیقی حرف می زنیم همه یاد موسیقی دان مشهور “موتزارت” می افتیم.

با اشاره به این موضوع برخی محققان معتقد هستند که گوش دادن به اثرات “موتزارت”باعث بهبود توانایی شناختی در کودکان خردسال می شود. این بدان معنی نیست که فقط اثر موتزارت این تاثیر را دارد. همانطور که می دانیم به طور کلی  گوش دادن به موسیقی خوب  می تواند در جان و روح ما تاثیر بگذارد.

محققان دیگری اثبات کردند که آموزش موسیقی می تواند مهارت های خواندن و همچنین توانایی های کلامی را  مانند سخنرانی کردن  به خصوص در کودکان  افزایش بدهد. مطالعه دیگری که توسط Gromko انجام شد نشان داد که کودکانی که موسیقی می آموزند تغییر چشم گیری در ادای کلمات و صحبت های روزمره دارند و حافظه کلامی بالاتری نسبت به بقیه خواهندداشت.

پردیس موج مثبت

اولین هلدینگ آموزشی کشور

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *