چرا باید زبان دیگری جز زبان مادریمان را بیاموزیم؟

برای پیوسستن به جامعه جهانی شما نیاز به آموختن یک زبان بین المللی دارید تا از این طریق بتوانید با سایر مردم دنیا ارتباط برقرار کنید یا بتوانید در دانشگاه های معتبر دنیا ادامه تحصیل دهید.

عدم موفقیت روش های متداول آموزش زبان

از ابتدای شروع آموزش زبان های مختلف در دنیا شیوه های گوناگونی مورد آزمایش قرار گرفته اند که هر کدام از این شیوه ها یک یا دو دهه عمر داشته اند که توسط روش ها ی جدیدتر از چرخه آموزشی خارج شده اند.

امروزه در اکثر آموزشگاه های کشورآموزش زبان از طریق روش Communicative انجام می شود، روشی که آن را در کتاب هایی همچون Interchange، Topnotch، American English File و … می توان یافت. این روش آموزشی که در دیگر کشور های دنیا مورد تایید اکثر متخصصان آموزشی قرار دارد، روشی نسبتا موفق بوده است اما متاسفانه این شیوه در کشور ما همچون شیوه های دیگر موفقیت چندانی نداشته است و علت آن تفاوت در شرایط و محیط یادگیری می باشد.

اگر به خروجی کلاس ها یی که به این شیوه برگزار شده اند دقت کنید، متوجه خواهید شد تنها درصد بسیار کمی از زبان آموزانی که چندین سال این کلاس ها را دنبال کرده اند به نتیجه مورد نظر رسیده اند و گروه دیگر زمانی که در محیط قرار می گیرند و مجبور به استفاده از آموخته های خود میشوند در این امر ناتوانند.

و اما اکنون سوال این است که آیا نحوه یادگیری زبان آموزان صحیح نیست؟ آیا مدرسین زبان به اندازه کافی مجرب نیستند؟ و یا کتب آموزشی کامل نیستند و نقائصی در آنها هست؟ در حقیقت عدم موفقیت این پروسه آموزش را باید در جایی دیگر جستجو کرد و این مطلب بدین معناست که موارد فوق را نمی توان به عنوان علل عدم موفقیت این شیوه آموزشی معرفی نمود.و تنها دلیل، عدم تناسب بین شیوه نسبتا نوین (communicative) و شرایط یادگیری و آموزش زبان در کشور ما ن است.

روش آموزش CLC چگونه است؟

طراح و مبتکر مجموعه کلاس های CLC با تکیه بر دانش و تجربه چندین ساله ی خود در زمینه آموزش زبان و با استفاده از ماندگارترین بخش حافظه انسان(حافظه تصویری) موفق به طراحی شیوه ای تلفیقی از کلیه روش های آموزشی شده است که کار آمد ترین شیوه ی آموزشی زبان های خارجی می باشد.

 

یاد گرفتن زبان بدون کتاب و جزوه!

همانطور که برای یادگیری و صحبت کردن به زبان مادری هیچگاه از ابزار نوشتاری (قلم، کاغذ، جزوه وکتاب) استفاده نمی شود، به همین صورت برای آموزش مکالمه هر زبان دیگری نیز به این ابزار نیازی نخواهد بود و در مجموعه کلاس های CLC هم بر این اساس از قلم و کاغذ استفاده نخواهد شد.

 

شعار کلاس های CLC : “زبان فرار نیست”

در گروه CLC بر این باور هستند که زبان فرار نیست. برای اثبات این مطلب باید خاطر نشان کرد که تمام کسانی که روان و صحیح به زبانی به غیر از زبان مادری صحبت می کنند تنها دوره ای کوتاه را صرف آموزش و یادگیری زبان مورد نظر کرده اند ودر ادامه از آموخته های خود استفاده میکنند. اگر حقیقتا زبان فرار بود آنها نیز هرگز این توانایی را کسب نمی کردند.

آموزش گرامر به صورت مستقیم غلط است

در این روش آموزشی شما می توانید از همان طریقی که زبان مادری را آموخته اید هر زبان دیگری را نیز به سادگی فرا گیرید. به عبارت دیگر شیوه آموزش همان روش یادگیری زبان مادریست که آن را فقط با استفاده از یک فاکتور یعنی تکرار، تکرار و باز هم تکرار آموخته ایم.

کودک در سنین بسیار پایین بدون اینکه قبلا نکات دستوری را به وی آموزش داده باشیم شروع به صحبت کردن می کند در واقع در محیط خانه به دفعات در معرض شنیدن کلمات و جملات در موقعیت های مختلف قرارمی گیرد و همزمان با اینکه موقعیت های مختلف را می بیند، جملات مربوط به آن شرایط را نیز می شنود سپس به تدریج می آموزد که چگونه جملات را در زمانها و ساختارهای مناسب استفاده کند بدون اینکه کوچکترین اشاره ای به گرامرمورد نظرشده باشد. در مجموعه کلاس های CLC شیوه آموزشی بدین صورت است که تصاویری توسط ویدئو پروژکتور به نمایش گذاشته می شود و همزمان جملاتی مرتبط با این تصاویر نیز قابل مشاهده خواهند بود، جملات چندین بار توسط مدرس و زبان آموز تکرارمیشوند و در این حالت زبان آموزان همزمان از حواس شنیداری، گفتاری و دیداری خود استفاده می نمایند.همانطور که می دانید در یادگیری هر چه حواس بیشتری از حواس پنجگانه درگیر باشند سرعت یادگیری بیشتر و به همان نسبت ماندگاری آن نیز بالاتر خواهد رفت. و از این طریق جملات و اصطلاحات بسیار پر کار برد را برای همیشه در ذهن خود خواهید داشت. اگر دقت کنید متوجه خواهید شد که این همان مسیری هست که برای یادگیری زبان مادری استفاده استفاده میشود. و بدین ترتیب این روش آموزشی میتواند موفقیت شما را تا درصد بسیار بالایی تضمین کند. همچنین از این طریق می توانید سخت ترین ساختار های دستوری را بدون این که اشاره ی مستقیمی به عنوان های دستوری آن شود را بیاموزید. یعنی ابتدا می آموزید که جملات را تولید کنید سپس به نوع ساختار آن پی خواهید برد، همچون زبان مادری که بعد از اینکه صحبت کردن را یاد گرفتیم، به مدرسه رفتیم و پس از سال ها که زبان مادری را سلیس و روان صحبت کردیم نام ساختار هایی را که در طی این دوره از آن استفاده می کرده ایم را آموخته ایم.

 

پردیس موج مثبت

اولین هلدینگ آموزشی کشور

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *